Скажи булінгу «Ні!»

Психологія 

Скажи булінгу «Ні!»: 5 мультфільмів, які навчають цінувати кожного

Добірка змістовних мультфільмів про події з життя тих, хто відрізняється від більшості у спільноті, їхній емоційний стан та способи вирішення конфліктних ситуацій.
Чому одні нетерпимі до інших? Чому той, хто відрізняється від оточуючих, частіше залишається на самоті та стає об'єктом насмішок, а іноді – й проявів колективного цькування? В українському суспільстві зараз багато говорять про толерантність. Водночас найпоширенішими проблемами у колективах є булінг та мобінг. Чи можна запобігти виникненню цих явищ?
За даними численних досліджень, на вміння знаходити спільну мову з оточуючими впливає розвинутість емоційного інтелекту і, зокрема, емпатії – здатності розуміти емоційні стани іншої людини, бачити світ «її очима» та скеровувати власну поведінку відповідно до цього.
Розвиток цих навичок дозволить навчити школярів більш терпимо ставитись один до одного та попередити виникнення булінгу. Як саме можна розвинути ці здібності? Допоможуть у цьому спеціальні вправи та перегляд відповідних тематичних мультфільмів з обов'язковим сумісним обговоренням.

Мультфільм «Жив собі чорний кіт»

Мультфільм про те, як живеться чорному коту. Через людські забобони з ним ніхто не спілкується, тому він опинився у повній ізоляції. Всьому причина – чорний колір його шерсті.
Що відчуває кошеня, наскільки йому сумно і самотньо? Про це ніхто навіть не замислюється. Щоб не мати клопіту, всі його намагаються обійти десятою дорогою. Однак варто котові забруднитися у білу фарбу – ставлення до нього вмить змінюється.
Анімацію створено на студії «Укранімафільм» у 2006 році, режисер – Юрій Марченко.
Перегляньте цей мультфільм з учнями та проаналізуйте, чи справедливе було ставлення інших до кошеняти? Чи розумно будувати відносини з оточуючими, ґрунтуючись на їхніх вроджених особливостях чи зовнішності?

Мультфільм «Про пташок»

Історія про зграю горобчиків, які спілкуються між собою, сидячи на дротах. До них прилетіла доброзичлива чуднувата пташка, зовсім не схожа на них, тому горобці не прийняли її до гурту, хоча вона цього хотіла.
Щоб позбутися настирної гості, спільнота горобців спочатку її ігнорує. Потім закльовує, намагаючися зігнати зі спільного дроту, не розуміючи, які саме наслідки це може мати для них самих.
Анімацію створено компанією Pixar у 2000 році. У 2002 році мультфільм було відзначено премією «Оскар» у номінації «Найкращий анімаційний короткометражний фільм».
Цей мультфільм демонструє, що будь-які конфлікти впливають на кожного, незалежно від того, гурт це чи одна особа.

Мультфільм «Вірте у любов, вірте у Різдво»

Це історія про їжачка на ім'я Генріх, який уперше прийшов до нового класу. Він би з радістю подружився з однолітками, однак спілкуватися і гратися йому заважають колючки, через які він і сам страждає.
Минає час, і напередодні Різдва Генріх помічає, що однолітки шепочуться і сміються за його спиною. Коли засмучений їжачок виходить на шкільне подвір'я, його чекає несподіванка – подарунок від однокласників, завдяки якому вони зможуть дружити і гратися!
Анімацію створено у 2018 році австрійською компанією Jung von Matt/DONAU на замовлення Erste Group.
Подивіться цей зворушливий мультфільм з учнями та поясніть, що абсолютно з кожним можна знайти спільну мову, якими різними, на перший погляд, ви б не були.

Мультфільм «Курка, яка несла всяку всячину»

Це історія про курку, яка мріяла про діточок, і одного разу вона знесла 7 яєць, з яких вилупилося 6 курчаток і один… маленький екскаваторчик.
На відміну від чорного кота, не зважаючи на те, що екскаваторчик був не такий, як курчата, батьки його любили і ставились до нього, як і до інших.
Анімацію створено на студії «Укранімафільм» у 2006 році, режисер – Марія Медвідь.
Перегляньте цей мультфільм разом зі школярами. Поясніть учням, що всі люди різні, однак кожному важливо відчувати себе частиною чогось більшого, ніж він є сам – членом родини, частиною певної спільноти тощо. Однак варто пам'ятати, що відчути себе насправді щасливим можна лише серед тих, хто дійсно схожий на тебе – за вподобаннями чи світосприйняттям.

Мультфільм-казка «Гидке каченя»

«Гидке каченя» – всесвітньо відома казка данського письменника Ганса Крістіана Андерсена. Вперше вона була опублікована у 1843 році.
Це історія про маленьке лебеденя, яке з незрозумілих причин потрапило до родини качок. Тільки-но вилупившись із яйця, воно отримало прізвисько Гидке каченя за свою непоказну зовнішність, відмінну від «родичів».
Відеоверсію казки створено командою українського проекту «Світ казок» у 2016 році.
Ця казка допоможе пояснити учням молодшого шкільного віку те, що за непоказною зовнішністю насправді може ховатися яскрава непересічна особистість.
Редакція освітнього проекту «На Урок» також рекомендує до перегляду мультфільм за мотивами цієї казки, створений студією Walt Disney ще у 1938 році.

Кожний прагне, щоб його розуміли і любили таким, який він є! Однак у шкільному, і навіть у колективі дорослих, люди поєднуються за певними об'єднуювальними принципами. Тому, якщо у цій спільноті є хтось, хто відрізняється від інших, він часто опиняється на самоті. Однак чи є це приводом для його цькування?
Навчіть своїх учнів знаходити спільну мову з кожним та бачити в оточуючих найкращі риси характеру, не оцінюючи інших виключно за зовнішністю. Це допоможе із вашого класу зробити справжній колектив та попередити одну із головних проблем у спілкуванні підлітків – булінг.

ЗНО–2019 пройде зі змінами. Названо три основні нововведення 


Міністерство освіти та науки видало кілька наказів щодо проведення тестування, затвердило дати, не обійшлося і без зміни. Вони цьогоріч торкнуться не лише випускників шкіл, а й учнів та студентів коледжів та технікумів.

Основні дати ЗНО-2019: реєстрація розпочнеться 5 лютого і триватиме до 25 березня. Основна сесія відбуватиметься з 21 травня до 13 червня. Додаткова сесія запланована на 26 червня – 12 липня. Календар пробного ЗНО: реєстрація триватиме з 8 до 31 січня. 16 та 23 березня відбудеться пробне тестування, інформує Тернопільська липа.  Як і торік, на ЗНО винесені 11 предметів (українська мова і література, історія України, математика, біологія, хімія, фізика, географія, англійська мова, німецька мова, французька мова, іспанська мова). Другий рік поспіль серед цього переліку немає російської мови. Кожен учасник матиме змогу скласти тест не більше як з чотирьох предметів. При цьому результати ЗНО з трьох предметів зараховуватимуть як результат державної підсумкової атестації для отримання шкільного атестату. “Кожен випускник загальноосвітнього навчального закладу для отримання документа про середню освіту (атестата) повинен здати три обов’язкові предмети: українська мова і література – обов’язковий для всіх, другий на вибір учня – математика або історія України і третій – на вибір із тих 11, що залишилися. Може бути поєднання математики та історії України. Четвертим можна обрати той предмет, який потрібний для вступу у вищі навчальні заклади”, – зазначила директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк. За бажанням учасника ЗНО тестові матеріали можуть перекласти шістьма мовами: кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською, угорською мовами. Втім, на Львівщині за 11 років тести перекладали лише російською та польською, пише IA ZIK. Для вступу абітурієнти зможуть подавати свої сертифікати ЗНО за три роки (2017, 2018, 2019), окрім іноземної мови. У зв’язку з запровадженням торік аудіювання, дійсними будуть сертифікати 2018 та 2019 років.





                  Стало відомо, коли відбудеться пробне ЗНО-2019
Реєстрація для участі у пробному ЗНО триватиме з 8 до 31 січня 2019 року.












   Про це повідомляє Український центр оцінювання якості освіти. Зареєструватися можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти. Пробне ЗНО з української мови і літератури відбудеться 16 березня, з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької) — 23 березня, передає Дзеркало медіа.  У день проведення пробного тестування кожний зареєстрований учасник може пройти тест з одного навчального предмета. Результати пробного ЗНО для осіб, які введуть свої відповіді до спеціального сервісу, буде оприлюднено на інформаційних сторінках: з української мови і літератури — 22 березня, з інших предметів — 29 березня.


Оприлюднено програми ЗНО-2019

МОН затвердило програми ЗНО на цей навчальний рік. Майбутні абітурієнти вже мають змогу розпочати підготовку до тестування.
Для учнів закладів загальної середньої освіти, які у настуному році стануть випускниками, результати ЗНО зараховуватимуться як бали за проходження державної підсумкової атестації. Вони обов’язково складатимуть тестування з 3 дисциплін:
  • української мови та літератури;
  • математики або історії України (на вибір учасника);
  • ще одного предмета із переліку (історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, а також англійська, іспанська, німецька або французька мова).
Згідно з наказом №77 Міністерства освіти у науки України «Про затвердження програм зовнішнього незалежного оцінювання для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти», ухвалено перелік програм за якими буде проведено незалежне оцінювання у 2019 році.

Програма ЗНО обов’язкової для вступу дисципліни

Програма ЗНО для конкурсних предметів

Програми ЗНО для іноземних мов

Програми для STEM-дисциплін

На базі затверджених програм уповноважені представники Українського центру оцінювання якості освіти укладають нові тестові завдання для проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2019 році.
Посилання на Освіта.ua: http://osvita.ua 


Таблиця множення. Макет 3D-олівця для вирізання + 2 плакати з таблицею множення


Математика може стати улюбленим предметом для ваших учнів, якщо застосувати яскраві та корисні допоміжні матеріали. І наша креативна розробка створена спеціально для цього! Для вас – зручність, для дітей – легше запам’ятовування таблиці множення. 

Розробка містить:
  • 1 макет 3D-олівця для вирізання, на сторонах якого розміщено таблицю множення;
  • 2 плакати з таблицею множення для класного менеджменту.
Завантажити цю розробку ви зможете цілком безкоштовно!
Посилання на сторінку завантаження: https://vseosvita.ua/library/tablica-mnozenna-maket-3d-olivca-dla-virizanna-2-plakati-z-tabliceu-mnozenna-77719.html

Вивчаємо «Склад числа» для початкових та перших класів:  https://vseosvita.ua/library/vivcaemo-sklad-cisla-dla-pocatkovih-ta-persih-klasiv-77359.html
Вивчення складу числа починається в дошкільному віці. Бажано, щоб заняття проходили в ігровій формі. Адже так можна зацікавити маленьку дитину до вивчення математики та інших складних занять. Одним із самих класичних прийомів для вивчення складу числа є ось такі яскраві будиночки.


ЦІКАВИНКИ МАТЕМАТИКИ

«Цифрові» картини

«Цифрові» картини
Мистецтво з глибоким філософським змістом презентує американська художниця Сієна Моріс.
 12 т. 0
Її оригінальні картини – це нагромадження чисел від 1 до 12. Спитаєте, чому саме до 12? А тому, що вона використовує цифри тільки із циферблатів годинників, до того ж розбитих, оскільки творчість художниці – не просто малюнки з математичним ухилом. Це філософські роботи про те, як зникають секунди і як четвертий вимір, а саме час, формує три інші.
   Сиена Морис
                                Сиена Морис
                          Сиена Морис
Сієні 27 років. Більшу частину життя вона присвятила зображальному мистецтву. І тільки три роки тому відмовилася від звичних штрихів і почала малювати числами. Для цієї техніки художниця винайшла власну назву – numberism (числізм).
  Сиена Морис
               Сиена Морис
Філософські картини виникли у результаті стресу. Біда, як говориться, допомогла, хоч і не одразу. Дівчину мучили думки про майбутнє, те, скільки жити їй залишилося і чи встигне вона зробити усе, що запланувала.
                          Сиена Морис
                          Сиена Морис
                          Сиена Морис
У результаті художниця зрозуміла: поки роздумує, час спливає. Ні мрії про майбутнє, ні жаль за минулим нічого не варті. Необхідно цінувати дійсність, адже іншого шансу «намалювати» картину власного життя не буде.
                           Сиена Морис
                                       Сиена Морис
Секунди біжать і губляться у потоці нашого існування, як числа на полотнах. І тільки усі разом вони створюють довершене зображення.

Грайливі лінії

Грайливі лінії
Математика – це цікава гра не лише цифрами, а й лініями. Не віриш? Я переконаю Тебе у цьому.
 10 т. 0
1. Візьми аркуш паперу прямокутної форми або ж виріж прямокутник.
2. Накресли 10 однакових вертикальних ліній, паралельних одна одній.
Интересная математика
3. Далі проведи діагональ, як показано на малюнку.
4. А тепер розріж прямокутник по діагоналі. Його нижню частину зсунь вниз.
Интересная математика
5. Останнім кроком перед Твоїм здивуванням буде підрахунок кількості вертикальних ліній.
Їх стало 9!))
Отака-от математика. Недаремно ж Фелікс Хаусдорф сказав: «Є в математиці щось таке, що викликає людське захоплення».

Загадки чисел


Ви навіть уявити собі не могли, що гратися числами, діями множення і додавання дуже захоплююче, весело, корисно і прикольно. І щоб не бути голослівним, я пропоную Тобі пограти зі мною в одну цікаву математичну гру.
Математичні загадки
Цю гру можна назвати також дослідом. Виконуючи кожну дію, будь уважним. Дотримуйся поданих вказівок.
І так, для початку Тобі потрібен калькулятор, або ж відкрий його на комп’ютері, і Твій номер телефону.
Тепер уважно читай завдання і ретельно виконуй кожну дію.
1. Для початку згадай або подивись три перші цифри свого номеру телефону. Зверни увагу, код оператора чи міста не враховується!
2. Множимо ці цифри на 80.
3. Наступний крок – це додавання до отриманого числа 1.
4. Число, отримане в результаті, множимо на 250.
5. Тепер згадай 4 останні цифри свого номеру телефону і додай їх.
6. Дію повторюємо знову, тобто ще раз додаємо 4 останні цифри Твого номеру телефону.
7. А зараз віднімаємо 250.
8. Отримане число ділимо на 2.
Ну що, здивований? От бачиш, з Пустунчиком навіть математика стає цікавішою!))
Загадки про числа
Хочеш іще цікавих математичних ігор? Тоді Тобі сподобаються:
Математика захоплює!

Чарівне число 142857


Чарівне число 142857
Чи знаєте ви, що деякі числа мають цікаві, навіть загадкові, властивості, які проявляються під час елементарних дій: додавання й множення. Створюються незвичайні комбінації послідовності цифр.
 13 т. 0
Давайте разом знайомитися з магічною математикою. Сьогодні я представлю вам чарівне число 142857.
Число 142857
Розпочнемо з множення і побачимо, що відбувається.
142857 х 1 = 142857
142857 х 2 = 285714
142857 х 3 = 428571
142857 х 4 = 571428
142857 х 5 = 714285
142857 х 6 = 857142
Ну як? Зрозуміли загадку? Постійно з'являються одні й ті ж цифри, змінюючи лише своє положення й пересуваючись.
А от якщо 142857 х 7?
= 999999!
Тепер додамо дві частини числа 142857:142 + 857 — отримуємо 999.
Продовжимо: 14 + 28 + 57 = 99
Далі додамо усі цифри числа, із отриманими в результаті цифрами проведемо тут ж операцію: 1 + 4 + 2 + 8 + 5 + 7 = 27 = 2 + 7 = 9
Та-ак! Що у нас далі: 142857 в квадраті дорівнює 20408122449. Це число складається з 20408 та 122449. Якщо їх додати, 20408 + 122449, то отримаємо… Вже знайоме 142857!
Число 142857
Сподобалося? Зацікавила тебе магія чисел? Думаю, тепер багато хто погодиться зі мною, що математика захоплююча й абсолютно не нудна наука!

Вікторина цікавих запитань


Загадки на кмітливість
Дорогий друже! Якщо Ти людина азарту і просто не можеш дозволити однокласникам виграти в Тебе змагання на кмітливість, ці запитання якраз для Тебе. Веселі завдання від Пустунчика чудово тренують увагу і розвивають кругозір. Отож, на порядку денному — вікторина для дітей.
 70 т. 2
Запитання з відповідями допоможуть Тобі стати впевненішим, і, можливо, навіть лідерські якості розбудять. Адже успіх переслідує тих, хто прагне все на світі знати. Однак не поспішай дивитися відгадки, спробуй на всі запитання відповісти сам!
Загадки на кмітливість

Загадки на кмітливість

1. Яку воду можна принести в ситі?
2. Кінь перевозить 10 кг вугілля, а поні — 10 кг вати. У кого вантаж важчий?
3. Що посеред землі стоїть?
4. Яке колесо не крутиться в автомобілі, коли він їде?
5. На небі одна, у баби дві, а у дівки немає.
6. Коли ми, дивлячись на цифру «два» кажемо «десять».
7. Складіть віршик з шести літер.
8. Їде чоловік у потязі, сниться йому, що сидить він на підлозі, а дошки у безодню летять. Глядь—лише одна дошка залишилась. Що треба зробити чоловіку, аби не впасти?
9. Від чого у качки ноги червоні?
10. В якому морі води немає?
11. Сорок п’ят і сорок п’ят — скільки буде?
12. Що дістане зубами потилицю?
13. Який острів каже, що він одяг?
14. Ішли дві матері і дві дочки. Знайшли три яблука і поділились. Кожній дісталось по одному. Як так вийшло?
15. Яке ім’я хлопчика вперед і назад читається однаково?
16. Коли людина в кімнаті може бути без голови.
17. Коли дурень розумний.
18. Що спочатку треба зробити, лягаючи спати?
19. У млині було вісім мішків, на кожному мішку сиділо по дві миші, прийшов мельник з котом, скільки тепер стало ніг?
20. Хто показує кожному його обличчя, бо не має власного?
Загадки на кмітливість з відповідями

Відповіді

1. Заморожену.
2. Вантаж однаковий — 10 кг.
3. Літера «м».
4. Запасне.
5. Літера «б».
6. Коли стрілка годинника показує десять хвилин.
7. Віршик.
8. Прокинутись.
9. Від колін.
10. У тому, що на карті в атласі.
11. Вісімдесят п’ят.
12. Гребінець.
13. Ямайка.
14. Йшли внучка, мама та бабуся.
15. Пилип.
16. Коли виглядає у вікно.
17. Коли мовчить.
18. Сісти.
19. Дві ноги мельника.
20. Дзеркало.
Загадки з відповідями

Каверзні загадки для дітей

Спробуй розгадати ще одну добірку загадок — перевір, на що Ти здатен! Каверзні загадки допоможуть весело провести час і стати ще трішечки розумнішим.
1. До річки підходять двоє людей. Біля берега човен, яка може витримати тільки одного. Обидві людини переправилися на протилежний берег. Як?
2. У кого вуса довші від ніг?
3. Знаменитий фокусник говорить, що може поставити пляшку в центрі кімнати і вповзти в неї. Як він це зробить?
4. Що йде то під гору, то з гори, але залишається на місці?
5. Де зустрічається таке, що кінь через коня перестрибує?
6. У батька Мері є 5 дочок: Чача, Чічі, Чече, Чочо. Як звуть п’яту дочку?
7. Стоять багатий будинок і бідний. Вони горять. Який з них буде гасити поліція?
8. Що може бути в порожній кишені?
9. Що робить охоронець, коли у нього на кашкеті сидить горобець?
10. У директора школи є брат Микола. Але у Миколи немає братів. Чи може таке бути?

Відповіді

1. Вони були на різних берегах.
2. У таракана.
3. вповзти в кімнату може кожен.
4. Дорога.
5. У шахах.
6. Мері.
7. Поліція не гасить пожежі.
8. Дірка.
9. Спить.
10. Так, якщо директор школи жінка.
Запропонуй друзям весело провести час, відгадуючи незвичайні загадки. Вікторина цікавих запитань — найкраща позакласна розвага для дітей.