НМТ - 2022

 

Оприлюднено демонстраційний мультитест ЗНО - 2022

Український центр оцінювання якості освіти оприлюднив демонстраційний варіант мультитесту зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року.

Демонстраційний мультитест ЗНО є аналогічний тим тестам, які будуть застосовані під час конкурсного відбору абітурієнтів для вступу на спеціальності бакалавра (магістра медичного спрямування).

Тест допоможе вступникам ознайомитися зі структурою завдань, схемою нарахування тестових балів за виконання тесту, часом для виконання завдань тощо.

Загалом мультитест складатиметься із 60 завдань та охоплюватиме три навчальні предмети – українська мова, математика, історія України. Кожний предметний блок містить 20 завдань. На виконання всіх завдань тесту вступникам буде відведено 120 хвилин.

Результат кожного предметного блоку завдань буде переведено в шкалу 100–200 балів. Для отримання результату за шкалою 100–200 достатньо буде набрати хоча б один тестовий бал.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ДЕМОНСТРАЦІЙНИЙ МУЛЬТИТЕСТ

Підготовка до ЗНО

 

20 задач за 40 хвилин: лайфхаки з підготовки до тесту з математики 2022

Лайфхаки нового часу для складання тесту з математики

Налаштуйтесь на простіший, але прискорений формат роботи

Тест із математики міститиме 20 запитань, буде «швидкісним» і пройде у вельми жорстких часових рамках — 40 хвилин.

Тому виграватимуть не знання, як було раніше, а вміння швидко вирішити завдання, не роздумуючи надто довго. Сприймайте це як цікавий челендж.

Головна особливість тесту — легкі завдання. На них учень зможе дати усну відповідь одразу. Тож не треба писати на папірці розв’язання, багато думати. Треба: використовувати ерудицію на максимум, як і набуту роками компетентність, та навіть задіювати інтуїцію.

Важливе правильне психологічне налаштування на новий формат роботи. Тож обов’язково раджу пройти пробний тест із математики, який з’явиться на офіційному сайті УЦОЯО через один-два тижні.

Збірниками завдань для підготовки до ЗНО наразі не раджу користуватися — вони не актуальні. Там є багато варіантів складних задач, яких не буде в цьогорічному тесті, тож і час на них витрачати не потрібно.

Структура тесту з математики 2022

У тесті — 20 завдань.

14 задач — на вибір правильної відповіді із запропонованих п’яти варіантів (а, б, в, г, д).

Завдання 15, 16, 17, 18 — задачі на встановлення відповідностей. Кожне завдання складається із трьох мінізадач. Наприклад: учень бачить три задачі в лівій колонці, а праворуч — п’ять варіантів відповідей на вибір (теж у форматі а, б, в, г, д). Тобто, для кожної з трьох мінізадач треба обрати одну відповідь із п’яти запропонованих.

Завдання 19, 20 — з короткою відповіддю.

10 основних тем на тесті з математики 2022

Як і під час тестування в минулих роках, є перелік з 10 основних тем, на яких базуватимуться завдання. Головна поправка: завдання будуть значно полегшені, їх навіть усно можна буде розв’язати. Теми:

• числа і вирази;

• функції;

• рівняння;

• нерівності;

• текстові задачі;

• математичний аналіз;

• планіметрія;

• стереометрія;

• координати та вектори;

• комбінаторика, імовірність та статистика.

6 лайфхаків від Юрія Захарійченка для вдалого складання тесту:

1️⃣ Якщо завдання із формулами — дійте по пам’яті

Розберіться з формулами, які будуть у вашому робочому зошиті у формі довідкових матеріалів. Адже формули в задачах будуть стовідсотково — нехай абітурієнти не хвилюються та просто мають це на увазі. Та часу на пошуки не буде. Раджу не думати довго: «Так, що ж мені туди підставити? Як воно співставлено з умовою задачі?» На все це часу у вас не буде. Дійте швидко, а ще краще — по пам’яті. Р-р-раз — підглянув, підставив і записав.

Саме тому ви маєте чітко знати, на якій сторінці у вашому робочому зошиті й де саме розміщена кожна тема математики, які формули із цієї теми у вас є, а які ви можете вивести самостійно з наданих формул.

2️⃣ Не переписуйте умову на чернетку — економте час

Я знаю багато учнів, для яких комфортніше спершу записати умову задачі на листочок. Але наполегливо прошу цього не робити — часу не буде.

3️⃣ «Не закохуйтесь» у задачі

Я знаю дітей, які загоряються азартом, якщо в них не виходить з першого разу вирішити якесь завдання. Прокидається спортивний інтерес: «Я ж точно знаю, я вчив. Зараз подумаю, покручу цю задачку…» Ні, у вас не буде такої можливості — кидайте це непідкорене завдання і рухайтесь далі. Якщо залишиться час — повернетесь і внесете відповідь.

4️⃣ Вебінари з підготовки до тесту на YouTube — один з найкращих помічників

На YouTube є плейліст із 18 вебінарами для iLearn, які я записав для зручної підготовки до тесту з математики. Раджу їх переглянути. План кожного вебінару я складав так, що є задачі прості й складні. Тож усе, що вам потрібно, — підготуватися до простих завдань. Там, де починаються складні, вимикайте.

Також рекомендую переглянути вебінари за 2021 рік і теж орієнтуватися на виконання легких задач. Повторю — не розв’язуйте останні 3–4 найскладніші завдання, адже таких 100% цього року в тесті не буде. Не розв’язуйте задач із великими умовами, з параметрами, складні задачі зі стереометрії.

5️⃣ Зверніть увагу на слабкі сторони під час пробного онлайн-тестування

Через один-два тижні ви зможете пройти пробний тест із математики.

Якщо помітите, що вам не дуже добре дається певний вид завдань — не засмучуйтесь. До липня ще є час прокачати слабкі сторони. Але коли до тесту залишиться менш ніж місяць — не концентруйтесь лише на тому, що не виходить. Згадайте спортсменів, які готуються до Олімпійських ігор: вони не тренують лише біцепси чи спину, вони тренують усі м’язи організму. Тож вашим завданням за три-чотири тижні до тесту стане генеральний прогін усіх видів завдань з огляду на результати пробного тесту.

6️⃣ Вірте в себе

Це дуже важливий пункт. Тож навіть у ці складні часи продовжуйте працювати над своїм характером та світоглядом. Змінюйтесь на краще, вдосконалюйте себе. Але фанатичної підготовки до тестування не потрібно. Плануйте кожен робочий день так, щоб у ньому залишалося місце для відпочинку, фізичних вправ, спілкування з друзями, прогулянок на свіжому повітрі.

Безпосередньо під час тесту мобілізуйтеся, сконцентруйтеся та продемонструйте свою майстерність. Вірте в себе і робіть усе з любов’ю. Якщо ви зробили саме такий вибір, то ви, однозначно, приречені на УСПІХ!

ОсвіторіяДжерело:

ЗНО - 2022

 

Кафедра теорії й методики природничо-математичної освіти та інформаційних технологій Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти пропонує для випускників і всіх зацікавлених осіб відкритий онлайн-курс «Експрес-математика для випускників-2022».

Курс спрямований на повторення матеріалу шкільної програми у відповідності до програми ЗНО з математики. Усі матеріали та розклад занять розміщені на сайті "Математика у цифровому суспільстві" за покликанням https://cutt.ly/ZFPGnG4.

Підготовка до НМТ. Математика. Тест 1. ЗНО 2022



ЗНО - 2022

 

           Мультитест ЗНО-2022: математика

Замість традиційного ЗНО у 2022 році вступники до вишів складатимуть національний мультипредметний тест (НМТ), який проводитимуть у комп’ютерному форматі. Це випробування міститиме три блоки завдань: з української мови, з математики та з історії України.

Яким буде зміст завдань блоку НМТ з математики?

Зміст завдань блоку НМТ з математики буде відповідати чинній програмі ЗНО з математики. Ця програма охоплює всі теми з алгебри й геометрії, які вивчалися у шкільному курсі, а саме:

  • «Числа і вирази»;
  • «Рівняння, нерівності і їх системи»;
  • «Функції»;
  • «Ймовірність випадкової події, вибіркові характеристики (середнє значення), аналіз діаграм та графіків»;
  • «Планіметрія»;
  • «Стереометрія».

Яка структура блоку НМТ з математики?

Усього в блоці НМТ з математики буде 20 завдань, з-поміж яких:

  • 14 завдань з вибором однієї правильної відповіді з п’яти запропонованих варіантів;
  • 4 завдання на встановлення відповідності (потрібно встановити по 3 «логічні пари»);
  • 2 завдання відкритої форми з короткою відповіддю (неструктуровані завдання).

Зверніть увагу, що в блоці НМТ з математики не буде завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю.

Як будуть оцінювати завдання блоку НМТ з математики?

Завдання з математики буде оцінено відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної в ЗНО. Тобто по 1 тестовому балу буде нараховано за кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді, по 1 тестовому балу за кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності та по 2 бали за кожну правильну коротку відповідь. Отже, за виконання завдань блоку НМТ з математики можна отримати від 0 до 30 балів.

Свій результат (тобто кількість набраних балів за правильно виконані завдання) ви знатимете після виконання блоків НМТ. Пізніше результат кожного блоку буде також переведено в шкалу 100–200 балів. Для отримання результату за шкалою 100–200 достатньо буде набрати хоча б один тестовий бал.

Чи до снаги розв’язати завдання тим, хто вивчав математику на рівні стандарту?

Завдання з математики зможуть розв’язати не лише ті, хто вивчав математику на профільному рівні, а й ті, хто вивчав її на рівні стандарту. Адже здебільшого завдання відповідають саме програмі рівня стандарту. До того ж кожному учаснику тестування буде надана можливість скористатися надрукованими довідковими матеріалами, із якими пропонуємо ознайомитися заздалегідь тут.

Для розв’язання завдань з математики упродовж тестування можна буде скористатися чернеткою.

Як підготуватися до виконання завдань блоку НМТ з математики?

Передусім, безперечно, варто продовжувати ретельно працювати над шкільною програмою з математики, відвідуючи онлайн або офлайн уроки, які проводять ваші вчителі, або уроки Всеукраїнської школи онлайн. А для самостійного тренування доречно використовувати:

Така підготовка допоможе не лише якісно повторити теми з математики, передбачені програмою, чи відпрацювати найбільш проблемні розділи, а також призвичаїтися до роботи в середовищі онлайн-тестувальників.