ЗНО - 2021

 


ЗНО з математики: особливості тесту 2021 року

Тест зовнішнього незалежного оцінювання з математики у 2021 році складається із завдань чотирьох форм: завдань з вибором однієї правильної відповіді, завдань на встановлення відповідності, завдань відкритої форми з короткою відповіддю (структуроване та неструктуроване), а також завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю.

Загальна кількість завдань тесту з математики – 34, на виконання яких учасникам буде відведено 210 хвилин.

Результат виконання завдань №1-26, 30 та 31 буде зарахований як державна підсумкова атестація з математики для тих учнів, студентів закладів освіти, які 2021 року завершують здобуття повної загальної середньої освіти, та вивчали математику на рівні стандарту.

Результат виконання завдань всього тесту буде зарахований як державна підсумкова атестація з математики для тих учнів, студентів закладів освіти, які 2021 року завершують здобуття повної загальної середньої освіти, та вивчали математику на профільному рівні, а також буде використовуватися під час прийому до закладів вищої освіти України.

Максимальна кількість тестових балів, яку може отримати учасник ЗНО, правильно виконавши всі завдання №1-26, №30 та №31, що будуть зараховуватися як державна підсумкова атестація на рівні стандарту, дорівнює 50 балам.

Максимальна кількість тестових балів, яку можна набрати, правильно виконавши всі завдання тесту - 67 балів.

ФОРМИ ТЕСТОВИХ ЗАВДАНЬ

Завдання з вибором однієї правильної відповіді (№1–16) — завдання складається з основи та п’яти варіантів відповіді, з яких лише один правильний. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання вибрав і позначив відповідь у бланку відповідей А.

Завдання з вибором однієї правильної відповіді оцінюється в 0 або 1 бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або вказано більше однієї відповіді, або відповіді на завдання не надано.

Завдання на встановлення відповідності («логічні пари») (№17–20) — завдання складається з основи та двох стовпчиків інформації, позначених цифрами (ліворуч) і буквами (праворуч). Виконання завдання передбачає встановлення відповідності (утворення «логічних пар») між інформацією, позначеною цифрами та буквами. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання зробив позначки на перетинах рядків (цифри від 1 до 3) і колонок (букви від А до Д) у таблиці бланка відповідей А.

Завдання на встановлення відповідності («логічні пари») оцінюється в 0, 1, 2 або 3 бали: 1 бал – за кожну правильно встановлену відповідність («логічну пару»); 0 балів за будь-яку «логічну пару», якщо зроблено більше однієї позначки в рядку та/або колонці; 0 балів за завдання, якщо не вказано жодної правильної відповідності («логічної пари»), або відповіді на завдання не надано.

Структуроване завдання відкритої форми з короткою відповіддю (№21–24) — завдання складається з основи та двох частин і передбачає розв’язування задачі. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання, здійснивши відповідні числові розрахунки, записав, дотримуючись вимог і правил, відповіді до кожної з частин завдання в бланку відповідей А.

Структуроване завдання оцінюється в 0, 1 або 2 бали: 1 бал за кожну правильно вказану відповідь; 0 балів, якщо вказано обидві неправильні відповіді, або відповіді на завдання не надано;

Неструктуроване завдання відкритої форми з короткою відповіддю (№25–29) — завдання складається з основи та передбачає розв’язування задачі. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання, здійснивши відповідні числові розрахунки, записав, дотримуючись вимог і правил, кінцеву відповідь у бланку відповідей А.

Неструктуроване завдання оцінюється в 0 або 2 бали: 2 бали, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або відповіді на завдання не надано.

Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю першого виду (№30–32, 34) — завдання складається з основи та передбачає розв’язування задачі. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання в бланках відповідей Б і В навів усі етапи розв'язання й обгрунтував їх, зробив посилання на математичні факти, з яких випливає те чи інше твердження, проілюстрував розв’язання задачі рисунками, графіками тощо.

Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю першого виду № 30, 34 оцінюються в 0, 1, 2, 3, 4, 5 або 6 балів; завдання № 31 оцінюється в 0, 1, 2, 3 або 4 бали; завдання № 32 оцінюється в 0, 1 або 2 бали.

Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю другого виду (№33) — завдання складається з основи та передбачає доведення твердження. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання в бланку відповідей В навів усі етапи доведення й обгрунтував їх, зробив посилання на використані математичні факти.

Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю другого виду № 33 оцінюються в 0, 1, 2 або 3 бали.

Завдання з розгорнутою відповіддю оцінюються відповідно до затверджених критеріїв оцінювання.

Розв’язання завдань у чернетці не перевіряються і до уваги не беруться.

Радимо учасникам тестування з математики ознайомитися з наступними матеріалами:

ЗНО - 2021

 


Особливості ЗНО-2021 з математики: роз’яснення УЦОЯО

На допомогу майбутнім учасникам зовнішнього оцінювання Український центр оцінювання якості освіти провів кілька вебінарів щодо особливостей тесту зовнішнього незалежного оцінювання з математики 2021 року.

У відеокоментарях висвітлено новації ЗНО з математики та докладно проаналізовано виконання завдань демонстраційного тесту 2021 року.

Нагадаємо, сертифікаційна робота з математики міститиме два рівня — рівень стандарту та профільний рівень.

Якщо випускник вивчає математику на рівні стандарту, під час складання ДПА він працюватиме з тестом рівня стандарту, який міститиме 28 завдань різних форм.

Якщо випускник вивчає математику на профільному рівні, для складання державної підсумкової атестації він має скласти тест профільного рівня, який міститиме 28 завдань рівня стандарту та 6 додаткових завдань поглибленого рівня, загалом 34 завдання.

Результати тесту профільного рівня також використовуватимуться під час вступу до закладів вищої освіти України.

Під час першого вебінару керівниця відділу змісту природничо-математичних навчальних предметів Українського центру оцінювання Світлана Новікова відповіла на найпоширеніші запитання щодо тесту з математики 2021 року, а також розповіла про його особливості.

Під час другого вебінару експертка Українського центру оцінювання Ліліана Захарійченко прокоментувала розв’язання завдань закритої форми та завдань з короткою відповіддю демонстраційного варіанта сертифікаційної роботи з математики.

Під час третього вебінару Ліліана Захарійченко прокоментувала розв’язання завдань з розгорнутою відповіддю демонстраційного варіанта тесту з математики 2021 року та розкрила секрети виконання тих чи тих завдань.

ПРОЙТИ ДЕМОТЕСТ 2021 РОКУ ОНЛАЙН 

Оприлюднено графік проведення ЗНО-2021

 

З 1 лютого до 5 березня 2021 року триватиме реєстрація для участі у ЗНО, повідомили в Центрі оцінювання якості освіти.

Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів для проходження ДПА у формі ЗНО до 1 березня 2021 року.

Дати основної сесії ЗНО:

  • 21 травня — тестування з хімії,
  • 24 травня — тестування з іспанської, німецької, французької мов,
  • 25 травня — з англійської мови,
  • 28 травня — з математики,
  • 1 червня — з української мови, української мови і літератури,
  • 4 червня — з історії України,
  • 7 червня — з фізики,
  • 10 червня — з біології,
  • 5 червня — з географії.



2020-2021 навчальний рік

 

Викладання навчальних предметів у ЗЗСО у новому навчальному році: рекомендації МОН

У документі зокрема містяться детальні рекомендації щодо організації навчання в умовах пандемії.

Міністерство освіти і науки України опублікувало лист № 1/9-430 «Щодо методичних рекомендацій про викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році». У документі містяться детальні рекомендації щодо організації навчання в умовах пандемії, системи оцінювання, ведення шкільної документації, календарно-тематичного та поурочного планування тощо.

Зокрема, у листі йдеться про таке:

  • Календарно-тематичне та поурочне планування здійснюється вчителем у довільній формі, зокрема з використанням друкованих чи електронних джерел тощо. Формат, обсяг, структура, зміст та оформлення календарно-тематичних планів та поурочних планів-конспектів є індивідуальною справою вчителя. Встановлення універсальних стандартів таких документів у межах закладу загальної середньої освіти міста, району чи області є неприпустимим.

  • Автономія вчителя має бути забезпечена академічною свободою, зокрема й свободою викладання, свободою від втручання у педагогічну, науково-педагогічну та наукову діяльність, вільним вибором форм, методів і засобів навчання, що відповідають освітній програмі, розробленням та впровадженням авторських навчальних програм, проєктів, освітніх методик і технологій, методів і засобів, насамперед методик компетентнісного навчання.

  • Вчитель має право на вільний вибір освітніх програм, форм навчання, закладів освіти, установ і організацій, інших суб’єктів освітньої діяльності, що здійснюють підвищення кваліфікації та передпідготовку педагогічних працівників.

  • Структура навчального року (за четвертями, півріччями, семестрами), тривалість навчального тижня, дня, занять, відпочинку між ними, інші форми організації освітнього процесу встановлюються закладом загальної середньої освіти у межах часу, передбаченого освітньою програмою.

  • На початку 2020-2021 навчального року, задля забезпечення якісного виконання освітніх програм в умовах очного та/або дистанційного навчання, пропонуємо приділити більше уваги традиційному повторенню вивченого матеріалу за минулий рік, запровадити «коригуюче навчання».

    Для цього може бути проведено діагностичні роботи (усні співбесіди) опитування у 2-11-х класах з основних навчальних предметів з метою визначення рівня засвоєння матеріалу учнями за попередній рік (здебільшого, за період карантину). Слід зазначити, що оцінки за такі діагностичні роботи не бажано виставляти до класного журналу, адже вони є орієнтиром для визначення рівня залишкових знань і вмінь. Відповідно до результатів, спланувати роботу (колективну або індивідуальну) щодо актуалізації окремих тем, систематизації знань та умінь, практичного їх закріплення тощо.

    Тривалість періоду такого навчання кожен вчитель визначає самостійно: попередньо планує з урахуванням досвіду організації дистанційного навчання у минулому році, вносить певні корективи до плану після проведення діагностичних робіт. 

З текстом документа ви можете ознайомитися тут:

Джерело: https://vse.ee/ela

Відповіді ЗНО-2020 з математики




Математика. Результати ЗНО 2020 року

  • Дата проведення – 25 червня 2020 року.
  • Дата оголошення результатів — 17 липня 2020 року.
  • Загальна кількість зареєстрованих учасників – 186 072 особи.
  • Фактична явка на пункти тестування – 81,79% від зареєстрованих.
  • Кількість завдань тесту — 35.
  • Максимальна кількість тестових балів – 62 бали.
  • Максимальний рейтинговий бал – 200 балів.
  • Час, відведений на виконання тесту — 180 хвилин.
  • Пороговий бал «склав/не склав» — 9 балів.
  • Відсоток учасників, які не подолали поріг «склав/не склав» — 12,71%.

Визначення тестового бала та схема оцінювання завдань тесту визначена характеристикою тесту ЗНО з математики 2020 року. Після визначення тестового бала, результат кожного учасника, який склав тест і набрав 9 тестових балів або більше, переведений в рейтингову оцінку за шкалою від 100 до 200 балів.

Результати кожного учасника зазначені на індивідуальній інформаційній сторінці абітурієнта на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

За результатами тестування Українським центром оцінювання якості освіти оприлюднена таблиця переведення тестових балів, отриманих учасниками зовнішнього незалежного оцінювання за тест з математики у 2020 році, у рейтингову шкалу (100–200 балів).

Також Українським центром оцінювання якості освіти оприлюднена таблиця переведення тестових балів, отриманих учасниками зовнішнього незалежного оцінювання за тест з математики у 2020 році, у шкалу 1-12 балів.

ТАБЛИЦЯ ПЕРЕВЕДЕННЯ У ШКАЛУ 100-200 БАЛІВ

ТАБЛИЦЯ ПЕРЕВЕДЕННЯ У ШКАЛУ 1-12 БАЛІВ

Освіта.ua

ЗНО-2021. Математика. Який рівень обрати? (1. Рівень стандарту. 2. Рівен...

Завдання та відповіді з математики ЗНО 2020 (Зошит 1) | Підготовка до ЗНО

Завдання та відповіді з математики ЗНО 2020 (Зошит 2) | Підготовка до ЗНО

Завдання та відповіді з математики ЗНО 2020 (Зошит 3) | Підготовка до ЗНО

Завдання та відповіді з математики ЗНО 2020 (Зошит 4) | Підготовка до ЗНО

Підготовка до ЗНО. Математика. Показникова та логарифмічна функції

Підготовка до ЗНО. Алгебраїчні функції.

Підготовка до ЗНО та ДПА. МАТЕМАТИКА. Арифметична та геометрична прогресії

Підготовка до ЗНО. Математика. Тригонометрія

Урок. Найпростіші тригонометричні рівняння

Урок. Квадратні рівняння і нерівності з параметрами

Підготовка до ЗНО та ДПА. МАТЕМАТИКА. Алгебраїчні рівняння і системи. Не...

6 клас. Математика. Розв′язування задач на рух

6 клас. Математика. Розв'язування задач за допомогою рівняння

Математика 6 клас. Розв'язування задач за допомогою рівнянь. Задачі на рух.

Модуль 11. Комбінаторика та ймовірність. Заняття 1: Комбінаторні задачі

Модуль 11. Комбінаторика та ймовірність. Заняття 2: Ймовірність випадков...

Модуль 11. Комбінаторика та ймовірність. Заняття 3: Статистичний аналіз ...

ПОВТОРИМО РАЗОМ

ПОВТОРИМО РАЗОМ

ПОВТОРИМО РАЗОМ

Урок: Рівняння (6 клас)

Урок: Переставна та сполучна властивість множення. Коефіцієнт (6 клас)

Модуль10. Похідна та інтеграл. Заняття 5: Дослідження функції за допомог...

Модуль10. Похідна та інтеграл. Заняття 4: Рівняння дотичної

Модуль10. Похідна та інтеграл. Заняття 3: Механічний зміст похідної

Модуль10. Похідна та інтеграл. Заняття 2: Похідна добутку, частки, склад...

Модуль10. Похідна та інтеграл. Заняття 1: Похідна. Похідна суми та різниці

Урок (6 клас): Ділення раціональних чисел

Елементи комбінаторики частина 1

Початки теорії ймовірності та елементи статистики частина 1

Модуль 11. Комбінаторика та ймовірність. Заняття 1: Комбінаторні задачі

Урок. Початки теорії ймовірностей

Урок. Найпростіші тригонометричні рівняння

ЗНО-2021

       Пов’язане зображення
У 2021 році випускники закладів освіти, які здобуватимуть повну загальну середню освіту, обов’язково складатимуть державну підсумкову атестацію у формі ЗНО з математики.
Зміст сертифікаційної роботи з математики визначатиметься Програмою зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання з математики, затвердженою Міністерством освіти і науки України.
Для проведення ДПА з математики у 2021 році буде розроблено два варіанти сертифікаційних робіт:
Випускники, які вивчали математику на рівні стандарту і не планують використовувати результати з математики для вступу до закладів вищої освіти, отримають тільки оцінку за шкалою 1–12 балів за виконання завдань сертифікаційної роботи рівня стандарту. Випускники, які вивчали математику на рівні стандарту і планують використовувати результати ЗНО з математики під час вступу до закладів вищої освіти, виконуватимуть усі завдання сертифікаційної роботи з математики рівня стандарту та профільного рівня, а як оцінка ДПА буде зараховано результат за виконання завдань 1-26, 30, 31. Такі учасники отримають результати за шкалою 1–12 балів (ДПА рівня стандарту) і 100-200 балів за рейтинговою шкалою зовнішнього незалежного оцінювання.
Випускники, які вивчали математику на профільному рівні, за виконання усіх завдань сертифікаційної роботи з математики рівня стандарту та профільного рівня отримають оцінку за шкалою 1–12 балів і 100-200 балів за рейтинговою шкалою зовнішнього незалежного оцінювання.
Пропоную ознайомитися із демонстраційними варіантами сертифікаційної роботи з математики у розділі «ЗНО-2021».

Порядок реєстрації для участі у пробному ЗНО-2020 на сайті                                 Херсонського РЦОЯО
ПРОБНЕ ЗНО-2020: ДАТИ РЕЄСТРАЦІЇ ТА ТЕСТУВАННЯ

Реєстрація для участі у пробному ЗНО-2020 триватиме з 3 до 24 січня. Зареєструватися можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
Пробне ЗНО з української мови і літератури відбудеться 21 березня, з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької) — 28 березня. У день проведення пробного тестування кожний зареєстрований учасник може пройти тест з одного навчального предмета.
Результати пробного ЗНО для осіб, які введуть свої відповіді до спеціального сервісу, буде оприлюднено на інформаційних сторінках: з української мови і літератури — 27 березня, з інших предметів — 3 квітня. Більше інформації про ПЗНО ->

 

Пробне ЗНО-2020

УЦОЯО опублікувало дати реєстрації та тестування на пробне зовнішнє незалежне оцінювання у 2020 році.

Тест з математики матиме 35 завдань різних форм: з вибором однієї правильної відповіді (20 завдань), на встановлення відповідності (4 завдання), відкритої форми з короткою (8 завдань) та розгорнутою (3 завдання) відповіддю.
На виконання відведено 180 хвилин.
Хтось уже залишив позаду важке, але сповнене емоцій зовнішнє незалежне оцінювання, а на когось тільки чекають лабіринти екзаменів. І щоб не заплутатися в них, майбутнім випускникам пропонується взяти участь у пробному #ЗНО.  
Це дасть можливість ознайомитися з процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування та робочого місця.
 Коли? 
Реєстрація для участі у пробному ЗНО-2020 триватиме з 3 до 24 січня.
 Де зареєструватися? 
Зареєструватися можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
 З яких предметів? 
21 березня – з української мови і літератури;
28 березня – з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької).
У день проведення пробного тестування кожний зареєстрований учасник може пройти тест з одного навчального предмета.
Результати пробного ЗНО для осіб, які введуть свої відповіді до спеціального сервісу, буде оприлюднено на інформаційних сторінках:



Завдання з математики PISA-2018: а ви змогли б розв’язати?

Дослідження насамперед оцінює, наскільки діти здатні використовувати знання у реальному житті. 
Українські школярі мають суттєві проблеми з математикою. За результатами міжнародного дослідження якості освіти #PISA, третина учнів не досягає базового рівня знань.
600 тисяч учнів одного віку дві години розв'язували схожі завдання у 79 країнах світу.
За математичними навичками 15-річні українські школярі мають гірші показники ніж їхні естонські, польські, білоруські, російські однолітки, хоча й кращі ніж учні у Молдові та Грузії.
У Міносвіти зазначили, що це спростування міфу про ефективність радянської математичної системи освіти, і оголосили 2020 роком математики в Україні.
PISA не перевіряє, чи засвоїли учні освітню програму, чи лише формули. Дослідження насамперед  оцінює, наскільки діти здатні використовувати знання у реальному житті.Тести були прив'язані до практичного життя: вирахування площі горища у домі, розрахунок об'єму ліків чи ціни на скейтборд, залежно від вартостей деталей.
Більшість українських учнів не здатні застосовувати свої знання для вирішення життєвих проблем у різних нових обставинах. А саме ця здатність є запорукою успішного життя, –  наголосила ексміністерка освіти Лілія Гриневич.
 В Україні письмові тести пройшли майже 6 тисяч учнів 15-річного віку у 250 закладах освіти.
За результатами PISA, найкраще рахують школярі в КитаїСінгапурі і ТайваніНайгірше - у Домініканській Республіці, на Філіппінах і у Косові. Україна - у середині рейтингу PISA.
А чи змогли б ви розв’язати схожі завдання? Тести взяті з офіційного сайту РISA.

 Задача №1 
Завдання:
1. Обчисліть площу підлоги горища будинку – квадрата ABCD. Площа підлоги горища (у метрах квадратних).
2. Обчисліть довжину відрізка EF – горизонтального ребра бетонного блоку. Довжина EF (у метрах).

 Задача №2 
Завдання:
1. Порівняно з 1980 роком середній зріст 20-річних дівчат у 1998 році збільшився у середньому на 2,3 см і став дорівнювати 170,6 см. Яким був середній зріст 20-річних дівчат у 1980 році? Відповідь у см.
2. Поясніть, чому із графіка видно, що збільшення зросту дівчат у середньому уповільнюється після 12 років.

 Задача №3 
Завдання:
1. Медична сестра хоче вдвічі збільшити час уведення розчину. Опишіть точно, як саме зміниться величина D, якщо t збільшиться вдвічі, а k і V при цьому залишаться тими самими.
2. Медичним сестрам також доводиться обчислювати об'єм розчину V відповідно до заданої швидкості капання D. Розчин, який уводять зі швидкістю 50 крапель за хвилину, необхідно ввести пацієнту упродовж 3 годин. Коефіцієнт капання для цього вливання дорівнює 25 крапель на мілілітр. Чому дорівнює об'єм розчину (у мл)?

 Задача №4 
Завдання:
1. Іван хоче собі сам зібрати скейтборд. Яку найменшу та яку найбільшу суму йому доведеться заплатити у цьому магазині за всі компоненти скейтборду? Запишіть свою відповідь у зедах так: (a) Мінімальна сума: __ зедів. (b) Максимальна сума: __ зедів
2. Магазин пропонує три різні типи платформ, два різні комплекти коліс і два різні комплекти металевих і гумових деталей. Однак у магазині в наявності лише один набір тримачів для коліс. Скільки різних скейтбордів Іван може зібрати із деталей, що є в наявності в магазині? Варіанти відповідей: 6, 8, 10, 12.

 Задача №5 
Завдання:
1. Гліб уклав договір з магазином минулого року. За минулий рік він витратив у цьому магазині загалом 52,50 зеда, із внеском за укладання договору включно. Скільки грошей витратив би Гліб, якби він, беручи напрокат таку саму кількість DVD-дисків, не укладав договору з магазином? Надайте відповідь у зедах.
2. Яку мінімальну кількість DVD-дисків треба взяти напрокат клієнтам, які уклали договір, щоб окупити ті кошти, які вони витратили на укладення договору? Обґрунтуйте свою відповідь.

Відповіді на задачі: